Slider

script type='text/javascript'>var postcount = 11;

Torkova klasika: špageti s tunino, ki rešijo vsako “kaj naj danes skuham?” krizo

Najbolj klikana torkova jed od marca naprej: špageti s tunino in paradižnikovo omako. Hitro, preprosto in vedno rešitev za “kaj naj skuham?”.

Torki imajo eno posebno energijo – vikend je že daleč, petek še predaleč, zato rabimo nekaj, kar je hitro, preverjeno in vedno zadene. In očitno vas je največkrat rešil prav ta recept: špageti s tunino in paradižnikovo omako.
Preprosta shramba + ena ponev + 15 minut – in imaš krožnik, ki diši, kot da si se zelo potrudil (čeprav vemo, da se nisi prav dosti, in to je čar).

Nasvet za pripravo: Tunino vedno dobro odcedi, preden jo dodaš omaki. Za bogatejši okus lahko dodaš žličko kaper ali nekaj črnih oliv.

Sestavine (za 2 osebi)

200 g špagetov

1 konzerva tunine v olju (160 g)

1 manjša čebula

1 strok česna

200 ml paradižnikove omake ali konzerva koškov paradižnika v lastnem soku

½ žličke soli

½ žličke popra

½ žličke origana

1 žlica olivnega olja

parmezan

Postopek

  1. Špagete skuhaj po navodilih na embalaži.
  2. Na olju prepraži sesekljano čebulo in česen. Dodaj tunino in premešaj.
  3. Vmešaj paradižnikovo omako, dodaj sol, poper in origano ter kuhaj 5 minut.
  4. Omaki dodaj špagete, premešaj in pregrej (2 min), potrosi s parmezanom in postrezi.
    0.0/ 5 (0)
Jutri pa sreda… in če misliš, da vas je tuna navdušila – počakaj, da vidimo, kaj najbolj klikate sredi tedna. Spoiler: ni solata s kvinojo.
0

Ni komentarjev

Objavite komentar

both, mystorymag

NE SPREGLEJ

GLAVNA JED, SLADICA, NOVIČKE
Copyright © Blaž Kuha 2025. Vse pravice pridržane.
izdelal by templateszoo